نقد ویدئویی فیلم The Wailing

نویسنده : مهدی نجومی

اگر توان هیجان و ترسی تمام ناشدنی به مدت دو ساعت را دارید. این هفته برای شما هفته خوبی شاید رقم بخورد زیرا با معرفی فیلم the Wailing تجربه ای که دوست دارید را از نزدیک حس خواهید کرد
این فیلم  ساخته کره جنوبی است و با دستان توانمند کارگردان : هونگ جین نا ساخته شده است و با مقدمه ای از کتاب مقدس در بخش-39 آغاز میگردد و در آنجا حضرت مسیح به پیروانش توضیح میدهد :
برای چه در دلتان شک و شبه ای دارید به دست و پاهای من نگاه کنید و آنها را لمس کنید من از گوشت و پوست هستم و یک روح هر گز اینگونه نیست. فیلم شما را با این متن دعوت به چالشی طاقت فرسا میکند . داستان فیلم در مناطق روستایی در کره جنوبی میگذرد و با تلفیق افسانه های فولکوریک و اعتقادات بومی این کشور داستانی از مبارزه تمام نشدنی خیر و شر را به بیننده ارایه میدهد پس از آمدن غریبه ای به این منطقه روستایی جنون و قتل در دهکده شروع میشود و ما با پلیسی روبرو میشویم که در حین پییدا کردن سرنخ و توضیحی برای این دیوانگی ناگهان خود و خانواده اش را میان این جنون پیدا میکند و باید برای بقای دختر کوچکش دست به انتخاب بزند. فیلم هیچکدام از قواعد هالیوودی را ندارد و به همین دلیل اسیر تکرار نمیشود نماها کاملا بیننده را به قلب مکانهایی که اتفاقات در آنجا رخ میدهد میبرد و با هر ثانیه پیشروی در فیلم ارتباط خود با بیننده اش را بیشتر میکند بازی روان بازیگران قطعا به یاد ماندنی خواهد بود جایی که ببیننده نا خوداگاه تصمیم به انتخاب از طرف کاراکتر فیلم میزند شما هنر فیلنامه و تدبیر یک کارگردان قوی را میبینید.
اگر در نظر دارید سفری دور به قلب دورافتاده ترین نقطه کره جنوبی همراه با ترس و هیجان داشته باشید و با فرهنگ و باورهای سنتی شرق آسیا کمی آشنا شوید فیلم ((شیون و زاری)) این فرصت را به شما میدهد اما توصیه میکنیم این سفر را به تنهایی انجام ندهید زیرا ترس ناشی از آن تا مدتی ماندگار خواهد بود.

  • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

برچسب ها

نظرات

متین موزون

خیلی فیلم مسخره ای بود رو حساب نقد شما رفتیم دیدیم

Ashkan

سلام. یکی از بهترین فیلم هایی ک دیدم و کلیم ذهنمو درگیر کرده بود. متین جان شما هم بهتره فیلم و دوباره و با حوصله و دقت ببینید. ممنون بابت نقد

سید علی موسوی

ممنون از نقدتون

امین پورخلیل

این طور که گفتیو ادم میترسه بره ببینه

عباس مقنی

فیلمش خوب بود من دیدم